Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta

  1. Co powiedzieć dziecku przed pierwszą wizytą? Z entuzjazmem opowiedzieć o tym, że – na przykład – pójdziemy do fajnej pani zobaczyć, jakie ma zabawki.
  2. Czy do psychologa mam przyjść z dzieckiem, czy bez niego? Na pierwszą wizytę do psychologa rodzice proszeni są o przyjście bez dziecka.
  3. Co ze sobą zabrać? Dotychczasowe wyniki diagnoz i badań.
  4. Czy rodzice obecni są podczas diagnozy? Tak. Wyjątkiem są niektóre testy dla starszych dzieci wykonywane przez psychologa (rodzice mogą dzieci rozpraszać).

Terapia

5. Czy rodzice wchodzą z dzieckiem na zajęcia? Na zajęcia logopedyczne – tak, na pozostałe – jest to kwestią do uzgodnienia z prowadzącym. Wszyscy rodzice są zawsze mile widziani, ale nie mamy też nic przeciwko temu, żeby rodzic w trakcie zajęć dziecka wyskoczył na zakupy.

6. Jak ma się zachowywać rodzic uczestniczący w zajęciach? Nie lubimy, kiedy rodzice podpowiadają dzieciom albo chcą pomagać im w wykonywaniu zadań, które dzieci są w stanie wykonać samodzielnie. Prosimy też o niekorzystanie w trakcie zajęć z telefonu i nieczytanie w tym czasie gazety – jest to rozpraszające dla dziecka.

7. Czy mogę odwołać zajęcia? Zajęcia można odwołać do godziny 18:00 w dniu poprzedzającym zajęcia. Zajęcia, które zostaną odwołane w dniu, w którym miały się odbyć, są płatne – nie jesteśmy w stanie na ostatnią chwilę zmienić już harmonogramu pracy. Możemy na prośbę rodzica wysłać zadania do pracy domowej.

8. Co dziecko ma zabrać ze sobą? W przypadku małych dzieci – „awaryjne” ubrania – używamy farb, bawimy się w przeróżnych masach i płynach.